Witamy na stronie Gimnazjum we Włoszakowicach.

PozdrawiamTadeusz Górny - dyrektor
kolka
 

III Bieg Licealisty 2014-11-09

Sprawozdanie z III Biegu Licealisty

6 listopada we Włoszakowicach odbył się III Bieg Licealisty z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem imprezy pod patronatem Wójta Gminy p. Stanisława Waligóry był Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach. Uczniowie miejscowego Liceum Ogólnokształcącego i trzecich klas Gimnazjów z terenu Gminy biegli na terenie parku i niektórych ulic Włoszakowic na dystansie 1800m. Startowało 101 biegaczy i biegaczek.
Oto wyniki rywalizacji w czterech kategoriach biegu:
- gimnazjum dziewczęta:
1. Anita Borowczak – Dłużyna
2. Julia Wojtkowiak – Dłużyna
3. Daria Kubacka – Krzycko ...

 

Żakinada 2014 2014-10-11

Żakinada.
29 września 2014r. w naszej szkole odbyła się żakinada, czyli przyjęcie uczniów klas pierwszych Gimnazjum do grona gimnazjalistów. Uczniowie klas drugich przygotowali różne konkurencje: wyłowienie orzecha z miski pełnej mleka bez użycia rąk, zjedzenie jabłka wiszącego na nitce, mierzenie długości ławki za pomocą zapałki, malowanie zwierzątka z zasłoniętymi oczami, wyścigi w workach. Pierwszoklasiści musieli złożyć uroczystą przysięgę i Ślubować posłuszeństwo starszym kolegom. Na koniec tej wesołej uroczystości przewodniczący klas pierwszych otrzymali dyplomy uznające uczniów za godnych miana gimnazjalistów.

K. Sajbura
...

 

Święto Pieśni i Przegląd Chórów. 2014-06-30

W niedzielę 15 czerwca w Święciechowie obchodzono XXXIX Wielkopolskie Święto Pieśni i Muzyki i IX Przegląd Chórów Szkolnych pod patronatem Oddziału Leszczyńskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Przed południem na scenie Sali Wiejskiej zaprezentowało się 16 chórów dziecięcych i młodzieżowych, wśród nich chór MUSICAROLLA reprezentujący ZSO Włoszakowice, prowadzony przez K. Kaczmarek. Jury konkursowe oceniło występ chóru bardzo wysoko, podkreślając stopień trudności utworów jak i trafny dobór repertuaru. Chór zdobył po raz pierwszy najwyższą nagrodę – Grand Prix.
Po południu ...