Witamy na stronie Gimnazjum we Włoszakowicach.

PozdrawiamTadeusz Górny - dyrektor
kolka
 

Żakinada 2014 2014-10-11

Żakinada.
29 września 2014r. w naszej szkole odbyła się żakinada, czyli przyjęcie uczniów klas pierwszych Gimnazjum do grona gimnazjalistów. Uczniowie klas drugich przygotowali różne konkurencje: wyłowienie orzecha z miski pełnej mleka bez użycia rąk, zjedzenie jabłka wiszącego na nitce, mierzenie długości ławki za pomocą zapałki, malowanie zwierzątka z zasłoniętymi oczami, wyścigi w workach. Pierwszoklasiści musieli złożyć uroczystą przysięgę i Ślubować posłuszeństwo starszym kolegom. Na koniec tej wesołej uroczystości przewodniczący klas pierwszych otrzymali dyplomy uznające uczniów za godnych miana gimnazjalistów.

K. Sajbura

 

Święto Pieśni i Przegląd Chórów. 2014-06-30

W niedzielę 15 czerwca w Święciechowie obchodzono XXXIX Wielkopolskie Święto Pieśni i Muzyki i IX Przegląd Chórów Szkolnych pod patronatem Oddziału Leszczyńskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Przed południem na scenie Sali Wiejskiej zaprezentowało się 16 chórów dziecięcych i młodzieżowych, wśród nich chór MUSICAROLLA reprezentujący ZSO Włoszakowice, prowadzony przez K. Kaczmarek. Jury konkursowe oceniło występ chóru bardzo wysoko, podkreślając stopień trudności utworów jak i trafny dobór repertuaru. Chór zdobył po raz pierwszy najwyższą nagrodę – Grand Prix.
Po południu ...

 

Debata z okzaji 25 lecia wolnych wyborów. 2014-06-15

DEBATA
Z OKAZJI 25. ROCZNICY
PIERWSZYCH WOLNYCH WYBORÓW W POLSCE

9 czerwca 2014 roku, w ramach projektu edukacyjnego, zorganizowana została w Liceum i Gimnazjum we Włoszakowicach debata poświęcona 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych oraz wprowadzenia systemu demokratycznego w Polsce.
Debata na temat: „25 lat demokracji w Polsce – spełnione oczekiwania czy utracone nadzieje?”, została podzielona na trzy obszary: społeczeństwo, gospodarkę i politykę. Licealistów realizujących przedmiot wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym oraz grupę gimnazjalistów podzielono na dwie drużyny, z których jedna ...