Witamy na stronie Gimnazjum we Włoszakowicach.

PozdrawiamTadeusz Górny - dyrektor
kolka
 

"Biała Szkoła" 2015 2015-02-07

Narty, narty…
Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach tradycyjnie już zorganizował wyjazdy uczniów na tzw. ,, Białą Szkołę ". Do Czech wyjechało 14 uczniów SP oraz 28 uczniów Gimnazjum i LO.
Szkoła podstawowa była na wycieczce w dniach 12.01 - 14.01.2015r. W godzinach 9.00 - 16.00 odbywały się zajęcia praktyczne na stoku z wykwalifikowanymi instruktorami narciarskimi. Uczniowie stawiali pierwsze kroki na nartach, a ci , którzy już jeździć potrafili, skupiali się nad doskonaleniem techniki jazdy. Wieczorem po obiadokolacji ...

 

Śpiewamy kolędy i pastorałki 2015 2015-02-07

Śpiewamy kolędy i pastorałki”

23 stycznia w auli Gimnazjum we Włoszakowicach odbył się XIV Gminny Przegląd Zespołów Gimnazjalnych „Śpiewamy kolędy i pastorałki”. Przegląd jest okazją do muzycznych spotkań młodzieży skupionej w chórach szkolnych oraz mniejszych zespołach. Celem imprezy jest przede wszystkim podtrzymywanie tradycji kolędowania, ukazanie piękna polskich kolęd i pastorałek, ale także możliwość konfrontacji muzycznej chórów.
W bieżącym roku zaprezentowały się chóry: „Tęcza” z ZS w Krzycku Wielkim pod dyrekcją
p. Izabeli Górnej, chór Gimnazjum w Brennie prowadzony przez p. Alinę ...

 

Pomoc zwierzakom. 2015-02-07

W naszej szkole trwała zbórka pomocy zwierzakom z miejscowego schroniska dla porzuconych psów. Akcja trwała cały miesiąc, a zorganizowały ją uczennice klasy 2Ga- Szymańska Kamila i Misiek Agnieszka.

Uczniowie przynosil koce i karmę dla psów. To wszystko zostało dostarczone do schroniska pod koniec stycznia bieżącego roku. W podziękowaniu zostały zrobione nam zdjęcie z jednym z opiekunów schroniska.

-Agnieszka Misiek

-Kamila Szymańska