Witamy na stronie Gimnazjum we Włoszakowicach.

PozdrawiamTadeusz Górny - dyrektor
kolka
 

Pierwszy Dzień Wiosny 2014-04-08

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W ZSO WE WŁOSZAKOWICACH


21 marca 2014 roku obchodzono w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach symboliczny początek wiosny. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego liceum ogólnokształcącego, pod opieką pana Tomasza Szczepaniaka, przygotowano dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji i niespodzianek.
W tajemnicy przed społecznością szkolną opracowano nietypowy plan lekcji obowiązujący w tym konkretnym dniu. Zgodnie z jego założeniami wymieszano nauczycieli i przedmioty, których uczą tak, aby sprawić uczniom niespodziankę i wzbudzić w nich dreszczyk niepewności i emocji. W wyniku tak ...

 

Dzień Patrona 2014 2014-03-16

Dzień Patrona

6 marca przyjęto obchodzić jako dzień urodzin Karola Kurpińskiego. Chociaż w rzeczywistości dokładnej daty historycy nie są w stanie ustalić, to w tym dniu w 1785 roku w tutejszej parafii pw. Świętej Trójcy, ten wybitny muzyk i pedagog został ochrzczony.
Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się od uroczystej mszy z udziałem pocztu sztandarowego naszej szkoły. Po mszy przed pomnikiem Karola Kurpińskiego złożone zostały kwiaty, a następnie cała społeczność uczniowska uczestniczyła w uroczystym apelu.
W tegorocznej uroczystości uczniowie przedstawili wywiad z ...

 

Biała Szkoła 2014 2014-03-16

Białe szaleństwo
Już tradycją stało się, że nasz szkoła organizuje wyjazd na tzw. „biała szkołę” do Sanov w Czechach. W tym roku, na prośbę rodziców, poszerzyliśmy naszą ofertę, proponując uczestnictwo nie tylko uczniom LO i gimnazjum, ale również dzieciom ze szkoły podstawowej. W związku z tym zaplanowaliśmy aż dwie wycieczki. Niestety, tegoroczna zima nie rozpieszczała miłośników „białego szaleństwa” i dlatego terminy, w oczekiwaniu na śnieg i mróz, przekładane były kilkakrotnie. W dniach 24-26 luty br. wyjechali uczniowie szkoły podstawowej. Aby ...