Kombatancki Krzyż Pamięci dla ZSO we Włoszakowicach.

W dniu 23 maja br. w Pałacu Sułkowskich, w Urzędzie Gminy we Włoszakowicach odbyła się uroczystość wręczenia Społeczności Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach „Kombatanckiego Krzyża Pamięci”. Jest on symbolem pamięci o tych, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.

Z inicjatywą nadania takiego wyróżnienia naszej szkole wystąpił Zarząd Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Poznania z Prezesem panem Mirosławem Grzędowskim na czele, przy współpracy z panią Lucyną Wójcik.  Członkowie Koła od wielu lat odczuwają, że młodzieży szkolnej z Włoszakowic bliska jest historia Polski. Dyrekcja i nauczyciele angażują się w działania kultywujące pamięć o bohaterach naszej Ojczyzny. Organizowane są spotkania  z panią major Joanną Kiąca – Fryczkowską uczestniczką Powstania Warszawskiego Batalionu „Baszta” ps „Joasia”,  z weteranami i uczestnikami wojen oraz weteranami misji pokojowych i stabilizacyjnych, którzy przekazując dzieciom i młodzieży swoje przeżycia z okresu wojny, są żywą lekcją historii. Młodzież zawsze uczestniczy w świętach państwowych i patriotycznych oraz w akcji „Żołnierska Pamięć”.

L. D.