Uczniowie ZSO Włoszakowice na Mistrzostwach Polski Szkól w szachach drużynowych

W dniach 13-16 września 2020 r. w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół w szachach drużynowych o Puchar Ministra Sportu. Były to dwa turnieje rozgrywane w odrębnych grupach wiekowych klasy VIII IMS i klasy młodsze ID. Zawodnicy grali w tempie 15 min. + 10 sek. na zawodnika na dystansie 11 rund.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej drużyna w składzie Szymon Biegański, Nikodem Wolniczak, Gabriela Zielinowska i Alicja Janiszewska zajęła 7 miejsce. Indywidualnie Alicja Janiszewska zajęła 5 miejsce na 4 szachownicy, a Gabriela Zielinowska 7 miejsce na 3 szachownicy.

Igrzyska Dzieci- drużyna w składzie Filip Zielinowski, Martyna Apolinarska, Dominik Włodarczyk i Blanka Mierzyńska zajęła 16 miejsce. Indywidualnie Blanka Mierzyńska była na 4 szachownicy na 7 miejscu.

Oprócz gry na szachownicy uczniowie zobaczyli wodospad Szklarka, zwiedzili miejscowość, mieli wycieczkę na Zakręt Śmierci.

Opiekę wychowawczą pełniły panie Olga Ciszewska i Wiesława Walkowska.

Zorganizowanie wyjazdu było możliwe dzięki środkom samorządu Gminy Włoszakowice, Radzie Rodziców SP Włoszakowice i ZSO Włoszakowice.