"Rola nauczyciela ZSO w rozwoju europejskim ucznia."

1 października 2020 roku nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu „Rola nauczyciela ZSO w rozwoju europejskim ucznia". Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER) w Akcji 1: Edukacja Szkolna: Mobilność kadry edukacji szkolnej.

W ramach projektu: 20 nauczycieli z naszej szkoły wyjedzie na 2 - tygodniowe kursy językowe, metodyczne i specjalistyczne do europejskich krajów: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, na Maltę i Cypr.

Cele projektu:

1. podniesienie kompetencji językowych

2. podniesienie kompetencji z zakresu nowych technologii

3. zdobycie nowej wiedzy metodycznej w zakresie nauczania języków obcych

4. zdobycie nowej wiedzy o krajach europejskich związanych z nauczanymi językami

5. zdobycie partnerów zagranicznych

6. zdobycie nowej wiedzy możliwości rozwoju w oparciu o projekty Erasmus+ - wdrożenie współpracy międzynarodowej w naszej szkole

Projekt jest w całości finansowany z funduszy europejskich przyznanych w ramach Programu PO WER.