Sukcesy Blanki Mierzyńśkiej.

Blanka to uczennica klasy 7c Szkoły Podstawowej im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, która wyróżnia się na tle innych uczniów wieloma pasjami. Jak sama mówi: „Interesuję się wieloma rzeczami. Między innymi jazdą konną, plastyką, grą na pianinie                        i gitarze, teatrem, językiem polskim, matematyką, historią”. W większości tych pasji osiąga sukcesy. Pisze wiersze, opowiadania, aforyzmy (wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Aforystycznym) oraz teksty piosenek.  występuje w  amatorskim  teatrze – w Grupie Teatralnej „Tajemnica Słowa”. Gra w szachy. W klubie szachowym  zdobywa niemałe sukcesy- są to, między innymi, złote medale w zawodach  Liga Juniorów 2020 oraz 2021.

Ostatnio zdobywała wyróżnienia i nagrody na szczeblu Ogólnopolskim w dziedzinie plastycznej.

1 – wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Galerii Sztuki we Wrocławiu „Królewska gra – szachy”

2 – I miejsce w Ogólnopolskim konkursie z okazji 70 - lecia WAT (Wojskowej Akademii Technicznej) w Warszawie pt.  „WAT uczelnią przyszłości!”.

Zamiłowanie do rysowania i malowania Blanka zaczerpnęła od swojej mamy, która  z wykształcenia jest artystą – plastykiem. Uczennica obecnie w szkole pracuje i tworzy pod okiem nauczyciela plastyki – Bożeny Nowak.

Uczennica rysuje ołówkiem, kredkami, maluje farbami oraz wszystkim, czym tylko się da. Uwielbia malować krajobrazy i konie, a obecnie ćwiczy portrety ludzi.

Mimo wielu pasji Blanka znajduje czas na naukę w szkole, gdzie również jest prymuską.

Na ten moment życzymy Blance dalszych sukcesów i spełnienia marzeń w Nowym Roku.

Nagrodę wręczył, w obecności dyrekcji szkoły, zastępca dowódcy 4 Pułku Przeciwlotniczego pułkownik Piotr Jaraczewski oraz dowódca garnizonu pułkownik Daniel Katarzyński.