Gliniany Zakątek

Gliniany Zakątek

Klasa 1 LO miała okazję wziąć udział w zajęciach w pracowni ceramiki i rękodzieła „Gliniany Zakątek” we Włoszakowicach. Jest to super miejsce, w którym mogliśmy nauczyć się jak wykonać własnoręcznie świece zapachowe. Dowiedzieliśmy się, że możemy też wziąć udział w zajęciach z zakresu lepienia naczyń z gliny, które po wypaleniu i pomalowaniu szkliwem będziemy mogli używać w życiu codziennym.
Pasowanie klas pierwszych na czytelnika

Pasowanie klas pierwszych na czytelnika

Poprzez dzisiejsze pasowanie powiększyło się grono czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej. Dyrektor biblioteki,  pan Przemysław Kuchcicki uroczyście przyjął uczniów klas pierwszych w progi biblioteki. Uczniowie otrzymali karty czytelnika, dyplomy oraz książki. Dzieci obiecały, że systematycznie będą uczęszczać do biblioteki https://www.facebook.com/gbpwloszakowice/videos/1612964415836922/
Turniej szachowy

Turniej szachowy

Laboratoria Przyszłości - Fizyka

Laboratoria Przyszłości - Fizyka

Uczniowie naszej szkoły wykorzystali zestawy klocków Lego education pozyskane przez naszą szkołę dzięki programowi #Labolatoria przyszłości aby zapoznać się z budową i działaniem przekładni kątowej oraz pojęciami: liczba obrotów, kierunek obrotów, przełożenie przekładni. Uczniowie klasy 8c mieli za zadanie zbudować przekładnię oraz wyznaczyć przy jej wykorzystaniu poznane parametry przekładni. Wyniki pomiarów oraz
Walentynki w klasach pierwszych

Walentynki w klasach pierwszych

14 lutego w ubiorach uczniów klas pierwszych dominował kolor czerwony, a na ich buziach malowały się uczucia radości i szczęścia, dzięki kartkom walentynkowym, które wzajemnie sobie wzajemnie przygotowali.

Szachowe zakończenie ferii

Szachowe zakończenie ferii

Szachowe zakończenie ferii Szachiści z Włoszakowic zakończyli ferie zimowe organizując Zimowy Turniej Klasyfikacyjny. W budynku b ZSO Włoszakowice rozegrane zostały turnieje klasyfikacyjne w czterech grupach wiekowych. Zagrało 60 zawodników z Poznania, Kalisza, Szczecina, Goleniowa, Wschowy, Przemętu, Leszna. Najstarsi zawodnicy walczyli w tempie 1 godzina na zawodnika. Klasyfikacja końcowa była następująca: Biegański Mikołaj, Walkowski Tobiasz, Jankowiak Tymon.
Wyjazd do Londynu
19 lutego 2023

Wyjazd do Londynu

W dniach 13- 15.02.2023 uczniowie klas licealnych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Londynu.   W trakcie wyjazdu zwiedziliśmy najważniejsze miejsca na mapie wycieczkowej stolicy Wielkiej Brytanii. Zobaczyliśmy Bazylikę św. Pawła, Tower of London, Tower Bridge. Na trasie zwiedzania nie mogło zabraknąć kultowych pozycji, takich jak London Eye, Big Ben. Lekcję
Matematyka z robotami
13 lutego 2023

Matematyka z robotami

Na zajęciach rozwijających kreatywność dzieci z klasy 2 a i 1 b programują Geniboty za pomocą kart do programowania. Tym razem dzieci modyfikowały krok robotów, a także bawiły się matematyką. Dzięki ułożonym programom roboty dodawały i odejmowały. Dzieci sprawdzały poprawność wykonania działania. Zajęcia odbywają się na sprzęcie zakupionym  przez naszą szkołę dzięki programowi #Labolatoriaprzyszłości.
Dzień Bezpiecznrgo Internetu 2023.
07 lutego 2023

Dzień Bezpiecznrgo Internetu 2023.

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu. Pamiętajcie o zdrowych zasadach korzystania z tego, niewątpliwie bogatego ale też i groźnego źródła wiedzy.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
30 stycznia 2023

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Mamy rekord! Zebraliśmy 18430,64 zł. W imieniu Sztabu ZSO Włoszakowice dziękujemy za zaangażowanie i okazane serce!
Bezpieczne ferie
29 stycznia 2023

Bezpieczne ferie

BEZPIECZNE FERIE  27.01.2023r. klasy I i II SP brały udział w spotkaniu z Panem policjantem, który przestrzegł uczniów przed niebezpieczeństwami, które mogą grozić w czasie zimowego odpoczynku oraz odpowiedział na wiele pytań.  Panu policjantowi dziękujemy za przybycie!