Aktualności

„Wsparcie kształcenia zdalnego w Branżowej Szkole Pierwszego Stopnia we Włoszakowicach”.
22 lutego 2021

Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak podpisał umowę z Zarządem Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie projektu pod nazwą „Wsparcie kształcenia zdalnego w Branżowej Szkole Pierwszego Stopnia we Włoszakowicach”.Koncepcja zakłada zakup 20 laptopów wraz z oprogramowaniem, 10 tabletów graficznych, 1 zestawu do wideokonferencji, 20 słuchawek oraz 10 kamerek internetowych. Zgodnie z założeniami projektu z zakupionego sprzętu skorzysta minimum
Edukacja przez Szachy w Szkole klasa 2a.
22 lutego 2021

Edukacja przez Szachy w Szkole klasa 2a.

Mistrzostwa klasy II A odbyły się w poniedziałek, 22 lutego 2021 r.  Dzieci rozegrały turniej klasowy na dystansie 6 rund w tempie 10 minut na zawodnika. Klasyfikacja końcowa chłopców: Krzysztof Dąbrowski, Kacper Dudziak, Kamil Wciurka. Klasyfikacja końcowa dziewcząt: Jagoda Nowak, Aleksandra Bazylewicz i Wiktoria Majchrzak.  Medale i upominki ufundowała Klasowa Rada Rodziców.
Walentynki w klasie 2a.
15 lutego 2021

Walentynki w klasie 2a.

W poniedziałek 15.02.2021r. w klasie 2a odbyły się walentynki. Dzieci bawiły się w kodowanie. Były gry w formie ruletki w aplikacji Wordwall. Dzieci miały dokończyć zdania oraz wyrazić swoje odczucia w tym dniu. Na zakończenie wszystkich czekała niespodzianka w postaci prezentów. Dziewczynki otrzymały LEGO bransoletki, które mogły zaprojektować według własnego pomysłu. Chłopcy natomiast otrzymali klocki LEGO
Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
11 lutego 2021

Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy uczennicy klasy II liceum- Weronice Szymańskiej, która za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dyrekcja szkoły wręczyła jej oficjalnie dyplom podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego.
UWAGA! TELEFON WSPARCIA  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
11 lutego 2021

UWAGA! TELEFON WSPARCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie udostępnia telefon wsparcia  (661 769569 ), który ma pomóc dzieciom, młodzieży oraz  ich rodzicom w tych trudnych chwilach zdalnego nauczania. Pod tym numerem specjaliści poradni będą służyć wsparciem   i dostępni będą w godzinach 8.00 do 18.00 codziennie w dniach od poniedziałku do piątku.  Stały numer poradni (65 5380055).
Najlepsi sportowcy szkoły wyróżnieni.
04 lutego 2021

Najlepsi sportowcy szkoły wyróżnieni.

W dniu dzisiejszym zostali wyróżnieni najlepsi sportowcy naszej szkoły w ubiegłym roku. Uczniowie otrzymali list gratulacyjny z rąk dyrektora a także skromne upominki.
Wizyta Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie
01 lutego 2021

Wizyta Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie

W dniu 1 lutego br. gościliśmy w naszej szkole Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie inspektora Krzysztofa Nowaka. W czasie krótkiej wizyty Pan Inspektor zapoznał się z infrastrukturą szkoły ponadto, omówiliśmy kierunki współpracy oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży.
Podsumowanie 29 finału WOŚP.
01 lutego 2021

Podsumowanie 29 finału WOŚP.

Kolejny finał za nami. Udało się!! Zebraliśmy 8799,93 zł ❤️❤️❤️ Dziękujemy
Remont stołówki.
29 stycznia 2021

Remont stołówki.

Kolejne miejsce w naszej szkole wypiękniało. Zakończył się remont stołówki szkolnej.
Święto klasy 2b.
29 stycznia 2021

Święto klasy 2b.

Klasa 2 b w piątek 29 stycznia 2021 r. w ramach Święta Klasy miała turniej szachowy podsumowujący projekt Edukacja przez Szachy w Szkole. Turniej szachów szybkich odbył się na dystansie 7 rund. Klasyfikacja chłopców: Zielinowski Witold, Rutkiewicz Wojciech, Wojciech Aleksander. Klasyfikacja końcowa dziewcząt była następująca: Primel Milena, Strzelczyk Wiktoria, Grabowy Wiktoria i Maciąg Ewelina.
FENOMEN CIEKŁYCH KRYSZTAŁÓW
27 stycznia 2021

FENOMEN CIEKŁYCH KRYSZTAŁÓW

27 stycznia 2021 roku rozpoczęliśmy, w Zespole Szkół Ogólnokształcących, cykl wykładów prowadzonych, za pośrednictwem platformy edukacyjnej Teams, przez pracowników naukowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Celem wykładów jest przybliżenie technologicznych innowacji wykorzystywanych w armii oraz w życiu codziennym.             Wspomniany cykl został zainicjowany wykładem dr inż. Olgi Strzeżysz nt. „Fenomenu ciekłych kryształów”.
Działamy!
25 stycznia 2021

Działamy!

Jak widać na zdjęciach przygotowania do 29 finału WOŚP idą pełną parą.